Pobyty se speciálním programem

Rekreační tábory pro děti v Kameničné a v Líšnici

Probíhají v krásném prostředí Orlických hor, v obci Kameničná a  Líšnice.

V Kameničné statek Obora je vybaven sociálním zázemím, velkou kuchyní a společenskou místností. V roce 2012 zde bylo vybudováno "Tábořiště", které je vybaveno chatkami, venkovním ohništěm, altánem a herními prvky pro děti, jako je houpačka, kolotoč, pískoviště, lanová pavučina či prolézací tunel.

V Líšnici využíváme statek U dubu, který je vybyven společenskou místností se sociálním zázemím, kuchyní, ubytování je zajištěno ve čtyřlůžkových chatkách. Zde je více využívána zooterapie.

Provoz zajišťuje správce a kuchařka. Dozor je zajištěn dvěma pedagogickými pracovníky, odborné aktivity zajistí specialisti v jednotlivých  oborech.

Rekreačně výchovný tábor pro děti v Kameničné je plánován na dva turnusy po týdnu. Oba turnusy jsou dále rozvrženy do bloků výchovného a rekreačního. Podle toho bude naplánován i program v jednotlivých dnech. Každého turnusu se účastní maximálně 10 dětí, dle věku, tak aby se jednotlivým dětem mohli lektoři věnovat individuálně.

Jedná se o formu rekreačního výchovného tábora, každý den budou mít děti jiný program s různým zaměřením. Děti si vyzkouší zážitkové programy se zaměřením na jednotlivé výchovné problémy – formou dramaterapie, hipoterapie se zaměřením na prevenci šikany, drogové závislosti, dále pak adrenalinové aktivity - soutěže, hudební a taneční aktivity, které probíhají ve společenské místnosti a v okolí domu.

 

Kde působíme

nase pusobiste

Tvorba webových stránek byla hrazena z projektu Rozvoj dostupnosti a kvality sociálních služeb v Královéhradeckém kraji II, který je financován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost. Zadavatelem projektu je město Kostelec nad Orlicí.

Kdo nám pomáhá

Nadační fond J&T