Jezdecký klub

Jezdecký klub při obecně prospěšné společnosti Šťastný domov Líšnice nabízí aktivity dětem, mládeži i dospělým, dětem zdravým i s postižením. Fungujeme od 1.1.2011. Děti se schází ve všední dny na výuku jízdy na koni. O víkendech dochází na služby do stáje. Lektorem s cvičitelskou licencí je Ing. Nikola Kaplanová. 

Naším cílem je  u dětí podpořit lásku ke koním a také vytvářet přátelství mezi vrstevníky společným zájmem. K činnosti využíváme zázemí na statku U dubu v Líšnici kde je klubovna, sedlovna, jezdecká hala a travnatá jízdárna. Děti jezdí na charakterních koních, především plemene Fjord, na ponících i velkých koních. Celkem využíváme k ježdění 15 koní. Během školního roku se děti zdokonalují v jízdárenské práci, o prázdninách pořádáme oblíbené tábory a po celý rok různé akce pro děti např. Jarní jezdecké hry, na podzim Hubertovo odpoledne, Vánoční posezení. Pravidelně se s koňmi účastníme dětského dne v Líšnici a v Letohradě na Letohrádkách, či na Letohradské pouti. Zkušenější členové jezdeckého klubu se účastní parkurových soutěží. 

Jezdecký klub má svý facebookový profil zde: https://www.facebook.com/profile.php?id=100010049198663

 ikon j zajm krouzek     ikon ustajeni     ikon v sedle

 

 

 

Kde působíme

nase pusobiste

Tvorba webových stránek byla hrazena z projektu Rozvoj dostupnosti a kvality sociálních služeb v Královéhradeckém kraji II, který je financován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost. Zadavatelem projektu je město Kostelec nad Orlicí.

Kdo nám pomáhá

Nadace Terezy Maxové dětem